Datum: 
Pátek, Září 1, 2023 - 00:00 - Neděle, Srpen 31, 2025 - 00:00

Šablony JAK I

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Název příjemce: Základní škola Povážská Strakonice

Sídlo: Nad Školou 560, 38601 Strakonice

IČO: 70876240

Název projektu: Šablony JAK I

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0007616

Celkové způsobilé výdaje projektu: 2 559 669,00 Kč

z toho příspěvek Unie: 1 964 162,01 Kč

z toho Národní veřejné zdroje: 595 506,99 Kč

 

Přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny žáky prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.

Hlavním cílem projektu je dočasná personální podpora školním asistentem,  školní speciálním pedagogem, vzdělávání pracovníků, spolupráce a invovativní metody výuky.

 

Aktivity projektu:

1. Školní asistent - personální podpora ZŠ

Cílem je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích a poskytnutí dočasné personální podpory. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. Školní asistent poskytuje základní nepedagogickou podporu při spolupráci s rodiči, zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou spočívající např. v aktivitách vedoucích k zajištění pravidelné školní docházky žáků, porozumění rodinnému prostředí žáků a zajištění přenosu informací mezi školou a rodinou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti pedagoga ve vyučování i mimo vyučování.

2. Školní speciální pedagog - personální podpora ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu školního speciálního pedagoga . Speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření.

3. Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem v ZŠ

Cílem aktivity je podpora žáků s odlišným mateřským jazykem prostřednictvím doučování češtiny jako cizího jazyka ve škole.

4. Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání v ZŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ (včetně ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

5. Spolupráce pracovníků ve vzdělávání ZŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ (vyjma ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora.

6. Inovativní vzdělávání žáků v ZŠ

Cílem aktivity je osobnostní a sociální rozvoj žáků ZŠ a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem výuky a vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou žáka k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti.

7. Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání v ŠD

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ŠD (včetně ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

8. Spolupráce pracovníků ve vzdělávání ŠD

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ŠD (vyjma ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí vzájemné spolupráce a sdílení zkušeností se zapojením lektora.

9. Inovativní vzdělávání žáků v ŠD

Cílem aktivity je osobnostní a sociální rozvoj účastníků zájmového vzdělávání v ŠD a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou účastníka k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti.