Středa, Září 1, 2021 - 00:00 - Pátek, Červen 30, 2023 - 00:00

ŠABLONY III

Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů

Název příjemce: Základní škola Povážská Strakonice

Sídlo: Nad Školou 560, 38601 Strakonice

Název projektu: Šablony III

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021225

Celkové způsobilé výdaje projektu: 772 656,00 Kč

z toho z Evropského sociálního fondu: 656 757,59 Kč

z toho ze státního rozpočtu: 115 898,41 Kč

Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků a dočasnou personální podporu školním asistentem a školní speciálním pedagogem pro děti ohrožené školním neúspěchem.

Hlavním cílem projektu je dočasná personální podpora školním asistentem a školní speciálním pedagogem.

Aktivity projektu:

1. Školní asistent - personální podpora ZŠ

Cílem je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích a poskytnutí dočasné personální podpory. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem. Školní asistent poskytuje základní nepedagogickou podporu při spolupráci s rodiči, zprostředkovává komunikaci s komunitou, rodinou a školou spočívající např. v aktivitách vedoucích k zajištění pravidelné školní docházky žáků, porozumění rodinnému prostředí žáků a zajištění přenosu informací mezi školou a rodinou, pomáhá při rozvoji mimoškolních a volnočasových aktivit, poskytuje podporu pedagogovi při administrativní a organizační činnosti pedagoga ve vyučování i mimo vyučování.

2. Školní speciální pedagog - personální podpora ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu školního speciálního pedagoga . Speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření.

3. Projektový den v ZŠ

Cílem aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji kompetencí (znalostí, dovedností, postojů) žáků spadající do témat: polytechnické vzdělávání a/nebo environmentální vzdělávání a/nebo podpora podnikavosti, kreativity a logického myšlení a/nebo kariérového poradenství. Projektová výuka bude probíhat v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje klíčových kompetencí žáků.