Úterý, Září 19, 2017 - 00:00

Ve školním roce 2017/2018 jsme se stali partnerskou školou NP Šumava. Správa Národního parku Šumava bude s naší školou spolupracovat při realizaci výukových programů zaměřených na propagaci Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava pro žáky a pedagogické pracovníky naší školy, při realizaci ostatních projektů enviromentálního vzdělávání zaměřeného na NP a CHKO Šumava. Každý žák naší školy projde výukovým programem, některé budou realizovány na půdě školy, někteří žáci se podívají přímo do NP Šumava. Středisko enviromentální výchovy Vimperk bude realizovat programy ve škole nebo v jejím bezprostředním okolí. SEV Kašperské hory navštíví naši žáci přímo v srdci Šumavy. Správa NP žákům poskytne propagační a didaktické materiály, pro použití při výuce v rámci školního vyučování, sešity a přeplatné časopisu Šumava a další výhody.