Jihočeský zvonek

Jihočeský zvonek je tradiční soutěž v amatérském zpěvu, ve které soutěžiliy děti našeho kraje jako sólisté či jako komorní seskupení (dua, tria, kvarteta). Lidové písně a moderní skladby volného výběru zněly napříč okresy a vše vyvrcholilo v krajském finále ve Strakonicích. Tomto roce byla soutěž poznamenána pandemickou situací v naší zemi, proto 34. ročník proběhl online formou. Soutěžilo se ve 2 kategoriích - lidová píseň - "K Budějicům cesta" nebo volný výběr moderní skladby. Porota ocenila 30 nejlepších účastníků ve 3 pásmech - zlaté, stříbrné a bronzové z celkového počtu 62 soutěžích. Gratulujeme našim žákům Matějovi Mirvaldovi (5.B) a Josefu Schwarcovi (4.B) , kteří se svým výkonem obsadili stříbné pásmo. Děkujeme za reprezentaci naší školy.

Čtvrtek, Květen 13, 2021 - 09:56