Výroční zpráva Nadačního fondu při ZŠ Povážská Strakonice za rok 2016

Zřizovatelé:

• Mgr. Jaroslava Cháberová,nar. 1. 9. 1954, bytem Strakonice, Hraniční 507
  • Mgr. Zdeňka Pletková, 30. 3. 1953, bytem Strakonice, Budovatelská 846

Sídlo: Základní škola Povážská Strakonice, Nad Školou 560, příspěvková organizace

Bankovní spojení: ČSOB Strakonice, č. ú.: 245800946/0300

II. Poslání a cíle nadačního fondu

Cílem Nadačního fondu při ZŠ Povážská a jeho účelem je podpora materiálního vybavení nové školní budovy, podpora rozvoje humanitních, duchovních a materiálních hodnot ve výchovně vzdělávacím procesu Základní školy Povážské ve Strakonicích se zřetelem na ochranu životního prostředí, zkvalitnění výchovně vzdělávací práce ve škole, zlepšení studijních podmínek žáků školy, podpora volnočasových aktivit a zdravotně rekondičních, vzdělávacích a kulturních pobytů žáků, rozvoj mezinárodní spolupráce, eventuálně spolupráce s jinými výchovně vzdělávacími institucemi.

III. Organizace nadačního fondu

Správní rada

Mgr. Alena Hůlovcová – předsedkyně správní rady

Mgr. Magdaléna Halounová – jednatelka nadačního fondu

Ing. Zdeňka Velková - hospodářka Nadačního fondu

Vedení účetnictví

Ing. Zdeňka Velková

Revizor

Zdeňka Rybová

Funkční období členů správní rady je tříleté

IV. Činnost a aktivity nadačního fondu

Správní rada se ve sledovaném období sešla třikrát a projednala činnost nadačního fondu a výsledky hospodaření. Do nadačního fondu byly získány ve sledovaném období prostředky z celoškolních akcí: Výtěžek se sběrové akce papíru 2 532 Kč (26. 1. 2016) a 1 671 Kč (21. 7. 2016). Výtěžek z Vánočních dílen ZŠ Povážská 5 005 Kč (14. 12. 2016). Příspěvek nadaci od: Radomir Kalinay 6 000 Kč (30. 5. 2016).

Z prostředků nadačního fondu byla financována autobusová doprava na Hlubokou nad Vltavou pro žáky z německé školy v rámci výměnného pobytu – 4 285 Kč (9. 11. 2017).

Výsledky hospodaření jsou uvedeny v příloze (Peněžní deník nadačního fondu za rok 2016).

V. Účetnictví nadačního fondu

Výsledek hospodaření a jeho rozbor - viz. příloha Peněžní deník nadačního fondu za rok 2016

VI. Zpráva revizora

V rámci revize byla provedena kontrola hospodaření a využití finančních prostředků Nadačního fondu za rok 2016.

Ke kontrole bylo předloženo účetnictví nadačního fondu včetně peněžního deníku.

V rámci kontroly bylo zjištěno:

Zůstatek na účtu fondu činí ke dni 31. 12. 2016 skutečně 55 559,11Kč.

Účetní evidence fondu je věcně správná.

Závěr:

Revizí nebyly shledány nedostatky v hospodaření Nadačního fondu při ZŠ Povážská. Účetní uzávěrka za rok 2016 byla schválená. Veškeré prostředky vynakládá nadační fond plně v souladu se svým Statutem.

Zdeňka Rybová

Schváleno členy správní rady:

Mgr. Alena Hůlovcová

Mgr. Magdaléna Halounová