Organizace výuky od 12. 4. 2021

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 začíná týdenní rotační výuka pro žáky 1. stupně.

Prezenční výuka v týdnu od 12. 4. 2021 bude probíhat pro třídy 1. A – 5. A, v ostatních třídách bude na distanční výuka jako doposud.

Prezenční výuka v týdnu od 19. 4. 2021 bude probíhat pro třídy 1. B – 5. B, v ostatních třídách bude na distanční výuka jako doposud.

Vstup do školy

• V pondělí a ve čtvrtek půjdou všichni žáci (i ty navštěvující školní družinu) vstupem do tělocvičny, kde bude probíhat testování. Pro děti navštěvující školní družinu bude vstup otevřen od 6,00 hod., ostatní žáky vyzvedne třídní učitelka v atriu před vstupem do tělocvičny cca v 7,50 hod. (prosíme o včasný příchod).
  • V ostatní dny (tzn. úterý, středa a pátek) půjdou všichni (i ty navštěvující školní družinu) hlavním vchodem a budou samostatně odcházet do své třídy.

Školní družina bude v obvyklém provozu pro žáky, kteří budou mít prezenční výuku. Vyzvedávání z odpolední školní družiny bude probíhat obvyklým způsobem.

Školní jídelna bude v obvyklém provozu pro žáky, kteří budou mít prezenční výuku. Tito žáci budou mít obědy automaticky přihlášeny. Pokud o obědy nebudete mít zájem, nezapomeňte si je včas odhlásit. Pro ostatní je možnost odebrání oběda do jídlonosiče v době od 10,30 – 10,45 hodin.

Aby se dítě mohlo účastnit prezenční výuky ve škole

1. musí se pravidelně testovat (vždy v pondělí a ve čtvrtek, případně
    při prvním nástupu do školy)
    v budově školy neinvazivními AG testy. Žádáme vás o společné shlédnutí instruktážního videa k testování žáků s vaším dítětem. https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=4s
  2. musí nosit alespoň chirurgickou roušku.

Testovat se nemusí

1. osoby, které doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, který není starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.
  2. osoby, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit.
  3. osoby, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní.

Pokud rodiče nebudou chtít, aby se děti testovaly stěrem z nosu, ale přinesou si např. test ze slin, bude jim to umožněno za následujících podmínek:

1. rodič si test opatří na vlastní náklady
  2. test bude na seznamu těch, kterým MZ vydalo výjimku (viz https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/)
  3. minimálně jeden den před testováním kontaktuje vedení školy a seznámí ho s návodem k použití, který mu zašle v elektronické podobě
  4. i v tomto případě se bude dítě testovat ve škole

Pokud zákonný zástupce testování svého dítěte odmítne nebude dítěti umožněna účast v prezenční výuce, jeho neúčast ve výuce bude považována za omluvenou a škola mu bude poskytovat podporu podobně jako při nemoci žáka (zadávání probraného učiva a úkolů). V takovém případě může zákonný zástupce čerpat OČR pouze v týdnech, kdy ve třídě probíhá distanční výuka (https://www.mpsv.cz/osetrovne).

Žádáme rodiče žáků 1. až 3. tříd o posouzení, zda plánujete osobní přítomnost ve škole při tomto samoodběru nebo u vás převažuje názor, že vaše dítě zvládne tuto činnost samostatně za přítomnosti pedagogického pracovníka. V případě, že zamýšlíte osobní přítomnost ve škole, dejte nám prosím nezávazně vědět (prostřednictvím Komens v programu Bakaláři – adresováno na ředitelství). Pomůže nám to při přípravě celé akce.

Rodiče, kteří pracují v níže uvedených profesích (musí být doloženo potvrzením zaměstnavatele), mají nárok na umístění dítěte do školní družiny v týdnech, ve kterých má jejich dítě distanční výuku. V případě splnění podmínek a vašeho zájmu vás žádáme o sdělení této informace (včetně nutné doby pobytu ve škole)  obratem na ředitelství prostřednictvím Komens v programu Bakaláři.

Profese:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky.