LES VE ŠKOLE

Datum:
St, 24/10/2018 - Ne, 30/06/2019

Základní škola Povážská Strakonice se ve školním roce 2018/2019 zapojila do dlouhodobého mezinárodního programu Les ve škole, který motivuje učitele, aby se svými žáky chodili ve výuce ven a umožnili jim učit se „o lese v lese“. Přímý kontakt s přírodou prospívá fyzickému a psychickému zdraví dětí, jejich sociálně zdravému chování i jako předpoklad pro vytváření odpovědného postoje k životnímu prostředí. Díky tomu, že se učí prostřednictvím objevování a zkoumání, dokážou si získané poznatky lépe zapamatovat, lépe pochopí přírodní zákonitosti a jejich souvislosti. Výuka je přitom bezesporu daleko víc baví. Za svoji práci v programu budou žáci odměněni Certifikátem lesní třída. Zároveň se stanou patrony kousku pralesa na Ještědu.

les_ve_skole_-_certifikat_2018_tisk_bez_orezovek.pdf1.72 MB
les_ve_skole.pdf925.22 KB