Sobota, Leden 1, 2022 - 14:30 - Úterý, Prosinec 31, 2024 - 14:30

Prevence digitální propasti

„Financováno Evropskou unií – Next Generation EU“

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:

• k dosažení cíle č. 173 zakoupením IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti).

Cílem je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky a zabránění jejich digitálnímu vyloučení, tzv. digitální propasti.

MŠMT s využitím Národního plánu obnovy poskytlo škole finanční prostředky na prevenci digitální propasti, tedy na vytvoření tzv. mobiliáře mobilních digitálních technologií, ze kterého bude škola zapůjčovat potřebným žákům základní digitální zařízení (např. notebook nebo tablet).

Záměrem tohoto kroku je snížit nerovnosti mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělání, které by byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením – prevence digitální propasti.

Základní škola Povážská Strakonice na prevenci digitální propasti zakoupila 10 kusů notebooků a 14 tabletů, které je možné zapůjčit potřebným žákům.