Sobota, Září 1, 2018 - 00:00 - Úterý, Srpen 31, 2021 - 00:00

Sportuj ve škole

Projekt „Sportuj ve škole“ navazuje na pokusné ověřování programu s názvem „Hodina pohybu navíc“, které probíhalo dva roky pod hlavičkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Asociace školních sportovních klubů pokračuje pod novým názvem – Sportuj ve škole. Projekt rozhýbává děti ve školních družinách.

Cvičební lekce probíhají i v letošním školním roce 3 hodiny týdně a jsou nabídnuty v rámci pobytu ve školní družině pro děti 1. - 3. ročníku zdarma. Na pohybovou aktivitu je vyčleněno 45 minut týdně na jednu skupinu žáků. Škola zajistila vedení hodin prostřednictvím aprobovaných učitelů TV, kteří vedou hodiny pomocí metodiky programu pro všeobecný pohybový rozvoj a sporty: fotbal, basketbal, házená, volejbal. Zároveň také rozhýbávají školáky a školačky pomocí nejrůznějších her, opičích drah a dalších zábavných sportovních aktivit. Kapacita projektu je limitovaná a naše škola je zapojena společně s 350 registrovanými školami.