Výroční zpráva Nadačního fondu při ZŠ Povážská Strakonice za rok 2011

Zřizovatelé:

• Mgr. Jaroslava Cháberová,nar. 1.9.1954, bytem Strakonice, Hraniční 507
  • Mgr. Zdeňka Pletková, 30.3.1953, bytem Strakonice, Budovatelská 846

Sídlo: Základní škola Povážská Strakonice, Nad Školou 560, příspěvková organizace

Bankovní spojení: ČSOB Strakonice, č.ú.: 245800946/0300

II. Poslání a cíle nadačního fondu

Cílem Nadačního fondu při ZŠ Povážská a jeho účelem je podpora materiálního vybavení nové školní budovy, podpora rozvoje humanitních, duchovních a materiálních hodnot ve výchovně vzdělávacím procesu Základní školy Povážské ve Strakonicích se zřetelem na ochranu životního prostředí, zkvalitnění výchovně vzdělávací práce ve škole.,zlepšení studijních podmínek žáků školy, podpora volnočasových aktivit a zdravotně rekondičních, vzdělávacích a kulturních pobytů žáků, rozvoj mezinárodní spolupráce, eventuálně spolupráce s jinými výchovně vzdělávacími institucemi.

III. Organizace nadačního fondu

Správní rada

Mgr. Zdeňka Pletková - předsedkyně správní rady
Mgr. Magdaléna Halounová – jednatelka nadačního fondu
Ing. Zdeňka Velková - hospodářka Nadačního fondu

Vedení účetnictví

Ing. Zdeňka Velková

Revizor

Ivana Kačírková

Funkční období členů správní rady je tříleté

IV. Činnost a aktivity nadačního fondu

Správní rada se ve sledovaném období sešla dvakrát a projednala činnost nadačního fondu,výsledky hospodaření a požadavky na příspěvky z nadačního fondu. Jednatelka podala zprávy o aktivitách k získání příspěvků do NF, hospodářka seznamovala s výsledky účetnictví.

V. Účetnictví nadačního fondu

Výsledek hospodaření a jeho rozbor

VI. Zpráva revizora

V rámci revize byla provedena kontrola hospodaření a využití finančních prostředků Nadačního fondu za rok 2011.

Ke kontrole bylo předloženo účetnictví nadačního fondu včetně peněžního deníku.

V rámci kontroly bylo zjištěno:
Zůstatek na účtu fondu činí ke dni 31.12.2011 skutečně 155 818,61 Kč.
Účetní evidence fondu je přehledná a věcně správná.

Závěr:

Revizí nebyly shledány nedostatky v hospodaření Nadačního fondu při ZŠ Povážská. Účetní uzávěrka za rok 2011 byla chválena. Závěrem revizní zprávy konstatuji, že Nadační fond při ZŠ Povážská Strakonice vynakládá veškeré prostředky hospodárně, plně v souladu se svým Statutem.

Ivana Kačírková

Schváleno členy správní rady:

Mgr.Zdeňka Pletková

Mgr. Magdaléna Halounová