Dětský den

St, 27/05/2020

Zdravíme všechny naše žáky a žákyně. Blíží se váš sváteční den a my jsme pro vás připravili poznávací hru o svém okolí. Instrukce najdete v letáčku. Pokud budete chtít hrát - sami, s kamarády, s rodiči je pouze na vás. Přejeme vám hodně zábavy.

detsky_den_-_plakat.pdf491.8 KB

Informace k zahájení výuky na 1. stupni

Út, 05/05/2020

Vážení rodiče,

sděluji Vám, že na základě rozhodnutí MŠMT se od 25. 5. 2020 opětovně otevírají školy pro žáky 1. stupně základního vzdělávání. Je pouze na dobrovolnosti rodičů, zda této nabídky využijí.

Mgr. Tomáš Linhart

Organizace a pravidla pro výuku 1. stupně od 25.5.2020460.11 KB
Organizace výuky na 1. stupni374.29 KB
čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin268.76 KB

Informace k zahájení výuky pro žáky 9. ročníku

Po, 04/05/2020

Vážení rodiče,

sděluji Vám, že na základě rozhodnutí MŠMT se opětovně otevírají školy. Od 11. 5. 2020 se škola otevírá pro žáky 9. tříd základního vzdělávání pro účely přípravy na přijímací zkoušky. Je pouze na dobrovolnosti rodičů, zda této nabídky využijí.

Mgr. Tomáš Linhart

Organizace přípravy žáků 9. ročníků k přijímacím zkouškám374.78 KB

VÝSLEDKY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE LESNICKÉ ŠKOLY V PÍSKU

Pá, 24/04/2020

Lesnická škola v Písku24. dubna  Finálové obrázky 1. ročníku výtvarné soutěže "Lidé, kteří sází stromy".

4. MÍSTO: (bez názvu) Sára Vlachová, 6. třída, ZŠ Povážská, Strakonice. Blahopřejeme.

Zápis do 1. ročníku

Po, 06/04/2020 - Pá, 24/04/2020

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

s ohledem na mimořádná opatření bude zápis probíhat od 6. do 24. dubna 2020 prostřednictvím internetu a bez osobní osobní přítomnosti dětí ve škole. Podrobný návod a informace zde. Školské obvody

Děkujeme za spolupráci, vedení školy

Uzavření školy

Ne, 05/04/2020

Na základě rozhodnutí Úřadu vlády ČR je od 11. 3. 2020 až do odvolání uzavřena Základní škola Povážská Strakonice. Po dobu uzavření školy mají všichni žáci obědy odhlášeny.

Výuka žáků naší školy bude probíhat v současné době z domova. Práce k procvičování bude zasílána pomocí elektronické žákovské knížky.

Pro veškerou komunikaci se školou používejte systém Bakaláři nebo email reditel@zs-povazska.strakonice.eu.

Úřední hodiny v době mimořádného volna: pondělí 9.00 - 12.00 hod.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let

Čt, 02/04/2020

Podmínkou pro nárok na ošetřovné z důvodu uzavření školy je, aby bylo dítě v den, od kterého rodič (pojištěnec) začíná pečovat, mladší 13 let (tj. musí to být nejpozději den před třináctými narozeninami dítěte). Pokud dítě dosáhne 13. narozenin v průběhu péče, neztrácíte nárok na ošetřovné. Důležité je, aby dítě bylo mladší třinácti let v den, kdy žádáte o ošetřovné. Dále je nutné, aby rodič (či jiná pečující osoba) byla plátcem nemocenského pojištění. Bude-li o dítě pečovat jiná osoba než rodič, musí tato osoba žít ve společné domácnosti s dítětem. Podrobnosti včetně tiskopisu (původní tiskopis pro děti do 10 let bude platit i pro děti do 13 let), který potvrzuje škola, jsou k dispozici na https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. OSVČ žádají o ošetřovné prostřednictvím stránek Ministerstva průmyslu o obchodu - podrobné informace.

O potvrzení lze požádat emailem na reditel@zs-povazska.strakonice.eu a elektronicky podepsaná žádost Vám bude odeslána systémem Bakaláři nebo lze vyzvednout v úředních hodinách.