Písničkový kolotoč

Datum: 
Pá, 15/11/2019

Všichni žáci I. stupně v pátek 15. 11. navštívili hudebně-vzdělávací pořad pro děti Písničkový kolotoč. Volně navazoval na pořady Rocková krabička a Hudební škatulky, které již děti viděly v minulosti v sokolovně. Zazněly jak písně z vlastní tvorby účinkujících, tak písně umělé, lidové a zlidovělé, známé dětem i učitelům. Děti se poutavou formou dozvěděly, proč a jak vznikají písničky.

Zdravá pětka

Datum: 
Pá, 15/11/2019

Škola Zdravé 5 je program určený žákům 1. stupně. Seznamuje zábavnou formou s 5 základními pravidly zdravého stravování. Program trvá 2 vyučovací hodiny, na jeho konci dostávají žáci malou odměnu a učitel materiál k dalšímu procvičování. Druhý stupeň čeká Party se Zdravou 5, při níž si pod vedením lektora - kuchaře žáci připraví oslavu. Program trvá 2 vyučovací hodiny a probíhá ve školní kuchyňce. Lektor si všechny suroviny zajistí sám. Výukové programy jsou zdarma.

Okresní kolo - dívky starší 7. místo

Datum: 
Čt, 14/11/2019

Ve čtvrtek 14. 11. se na naší škole konalo okresní kolo ve florbalu starších žákyň. Naše děvčata skončila na 7. místě. Nejlepší hráčka Tereza Hálová (brankářka) dostala za 5 zápasů pouze 2 góly. Naše družstvo: D. Holínová (6. A), S. Gajdová, E. Burdová (7. A), A. Marková, E. Stránská (7. B), J. Černovská (8. A), T. Brejchová, A. Herdová, L. Hovorková, T. Pokorná, E. Vránová (8. B), M. Vaněčková, T. Hálová (9. A).

Projekt Škola v pohybu

Datum: 
Út, 12/11/2019

Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v rámci hodin tělesné výchovy a pohybových kroužků v základních školách. Trenér fotbalové asociace navštívil naše první až třetí třídy a inspiroval učitele i žáky novými prvky. Hodina byla zaměřena na všeobecnou pohybovou průpravu a organizaci hodin. Žáci si vyzkoušeli hravá a zábavná cvičení. Za skvělou inspiraci velmi děkujeme.

Přání Ježíškovi můžete poslat nebeskou poštou

Datum: 
Út, 12/11/2019

Napsaly už vaše děti Ježíškovi? Pokud ne, mají jedinečnou možnost poslat mu dopis nebeskou poštou, která do Strakonic zavítá v sobotu 30. listopadu. Andělské úřednice budou od 15.00 dopisy přijímat v poštovně na Velkém náměstí. Dopis pro Ježíška mohou děti do nebeské pošty přinést rovnou v obálce a od andělských úřednic nebeského poštovského úřadu dostanou potvrzení o doporučeném podání. Vak s dopisy předají andělé při slavnostní ceremonii andělskému rytíři, který na náměstí přijede na bílém koni. Druhým vrcholem programu bude rozsvícení vánočního stromu.

Během programu moderátor vyhlásí výsledky adventní výtvarné soutěže Zimní radovánky, pozve nejlepší tři autory z každé kategorie na pódium, kde si převezmou ceny. Strakonický farář požehná adventnímu věnci a pivnímu vánočnímu speciálu, pro lepší náladu zahraje kapela Pauza.

Nebeská pošta v čele s andělským rytířem zahájí advent ve Strakonicích a symbolicky odstartuje sérii předvánočních kulturně-společenských akcí, které připravilo Městské kulturní středisko Strakonice, Spolek Cohiba a město Strakonice. Informace o adventu ve Strakonicích naleznete na www.meks-st.cz.

PřílohaVelikost
Nebeská pošta2.34 MB
Nebeská pošta - program745.08 KB

Okresní kolo - dívky 4. místo

Datum: 
St, 06/11/2019

Dnes 6. 11. naše škola pořádalo okresní kolo ve florbalu dívek 6. a 7. tříd. Naše děvčata ve skupině remizovala se ZŠ Poděbradova a prohrála se ZŠ Blatná. Tento výsledek stačil na postup z 2. místa, a v semifinále dívky prohrály se ZŠ FLČ. Složení družstva : D. Ďordíková, D. Holínová (6. A), K. Černovská, N. Žílová, N. Steinerová, V. Marešová (6. B), E. Burdová, S. Gajdová (7. A), A. Staňková, E. Stránská, A. Marková, H. Petrovičová, M. Pešková (7. B) a bránkářka L. Mrázová (6. B). 

Informace ke stávce

Datum: 
Út, 05/11/2019

Vedení školy informuje zákonné zástupce žáků, že Základní škola Povážská Strakonice se nezapojí do stávky, kterou vyhlásily odbory na středu 6. 11. 2019. Provoz školy nebude omezen.

Vedení školy

WOW – HALLOWEEN!

Datum: 
Pá, 01/11/2019

Halloween is an American holiday. It is celebrated on October 31st. It is very popular in America, but nowadays lots of people in other countries celebrate Halloween, too. Halloween is famous for its special decorations. People decorate their homes with pictures of scary things like monsters, ghosts, vampires and witches, they also make jack-o´-lanterns (pumpkins with a face carved into them). On Halloween kids wear costumes and ask neighbours for sweets. This is called trick-or-treating. Many schools have Halloween parties with games. See more information in the classroom 8 B.

Čeps cup - 1. a 2. místo

Datum: 
Pá, 01/11/2019

1. listopadu se odehrálo okresní kolo ve florbalu. Projekt Čeps cup pro základní školy startoval již poosmé a zúčastnilo se chlapecké i dívčí družstvo. Naše žákyně obsadily krásné 2. místo, nejlepší střelkyní turnaje byla A. Suttnerová (5 gólů) ze 4. B. Výsledky zápasů Povážská - FLČ  (1:5), Povážská - Katovice (4:1). Zkušené družstvo chlapců vyhrálo s převahou 1. místo a vybojovalo si postup do krajského kola. Sestava: Rod, Zeman, Staněk, Remiš (5. B), Šefčík, Jedlička, Květoň - brankář (5. A), Šperlín, Martíšek,Vlach (4. B), Gorický, Králík, Bursa (4. A).  Nejlepšími střelci turnaje byli Zeman (8), Šefčík (6), Rod, Šperlín (5), Remiš, Martíšek (4). Výsledky zápasů: Povážská - Cehnice (11:1), Povážská - Sedlice (12:0), Povážská - Katovice (7:1) a finále Povážská - FLČ (7:4). Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.Více ve fotogalerii.

Sběr (nejen) baterií se vyplatí

Datum: 
Út, 29/10/2019

Od společnosti ECOBAT, která zajišťuje sběr a recyklaci baterií v ČR, jsme obdrželi DĚKOVNÝ LIST. Naše škola patří mezi nejaktivnější ve sběru baterií v celé republice. Za loňský školní rok jsme odevzdali 686 kg baterií a akumulátorů, z nichž se získalo 446 kg kovonosných surovin, které se nemusely těžit v přírodě. Třídění odpadu má smysl a naší škole se to díky vám velmi daří. Děkujeme a pokračujme v tom dál.

A co všechno v letošním školním roce sbíráme?

STARÉ A VYBITÉ BATERIE - soutěž ve třídách na 1. stupni do 29. května 2020

KAŠTANY A ŽALUDY - druhý termín v úterý 5. listopadu 2019 od 7.00 do 8.00 hodin před hlavním vchodem ZŠ

STARÝ PAPÍR - od 10. února do 6. března 2020 ve školní družině

DROBNÉ ELEKTROZAŘÍZENÍ (žehličky, rádia, kalkulačky, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky) - do 29. května 2020 ve školní družině

STARÉ A VYSLOUŽILÉ MOBILNÍ TELEFONY - do 29. května 2020 ve třídě 5. B

PřílohaVelikost
dekovny_list_zs_povazska_strakonice.pdf91.08 KB